Bazgroszyt

Jak ćwiczyć z dzieckiem w domu, żeby pomóc mu przygotować się do szkolnych obowiązków?

ROLA RODZICA, pierwszego przewodnika dziecka

Najlepszy okres dla rozwijania naszej zdolności uczenia się to ten przed rozpoczęciem nauki w szkole – większość połączeń nerwowych mózgu kształtuje się w pierwszych latach życia – 50% naszej zdolności uczenia się rozwija się w ciągu pierwszych 4 lat, kolejne 30% do ukończenia 8 lat. DLATEGO RODZICE SĄ NAJWAŻNIEJSZYMI NAUCZYCIELAMI DZIECKA!

Cała edukacja przedszkolna to przygotowanie dziecka do nauki w szkole. My jako rodzice wspieramy ten proces, pracując z dzieckiem w domu. Oczywiście powinna być to zabawa dla dziecka, bo tylko w ten sposób będzie się ono chętnie w domu uczyło. Wiemy na pewno, że bazgranie i rysowanie są konieczne do tego, żeby dziecko ćwiczyło motorykę ręki i przygotowywało się w ten sposób do nauki pisania. Dobre wytrenowanie rączki malucha pomoże w przyszłości w czasie nauki pisania i poznawania literek, sprawniej i szybciej opanować tę umiejętność. Pierwsze bazgroły są bardzo niezdarne, ruchy ręki są nieprecyzyjne. Małe dziecko najpierw uczy się dobrze i prawidłowo trzymać kredkę w ręku. Potem zaczyna odkrywać pierwsze bazgroły, kreski i mazaje.
Zobacz idealne kredki dla najmłodszych dzieci.

Susan Striker w swojej książce „Anti-Coloring Book” powiedziała: „Za wyjątkiem pierwszego kroku, które robi dziecko, nie ma chyba bardziej znaczącego momentu w jego rozwoju, niż pierwsza kreska, którą “stawia” na papierze. Te bazgroły to początek przygody z pisaniem i rysowaniem – przygody, która trwa całe życie.“

Szlaczki do druku
Umiejętność łączenia linii jest niezbędna, aby dziecko mogło poradzić sobie z pisaniem liter. Bez tej sprawności nie będzie umiało połączyć poszczególnych ich elementów i zamiast “a” będzie pisało kółko i odłączoną od niego laseczkę. Dlatego Bazgroszyt przygotował specjalne karty ćwiczeń - Bazgrokarty, szlaczki do druku, dzięki którym dziecko nauczy się pisać, a przy okazji poznaje świat i uczy się nowych rzeczy. 
Pamiętaj, że nauka jest najbardziej efektywna kiedy sprawia radość.

Wskazówka - Szlaczki do druku: Upewnij się, że dziecko nie odrywa ręki, kiedy rysuje po śladzie.​

Kolorowanki do druku
Bazgrokarty pomagają trenować i rozwijać małą motorykę ręki i są świetnym wstępem do nauki pisania. Kolorowanki do druku zawierają zadania otwarte oraz logiczne ćwiczenia, rozwijają wyobraźnię dziecka i pomagają w przygotowaniu do edukacji szkolnej. Nauka liter po takim kreatywnym treningu przyjdzie każdemu dziecku z łatwością. Zadania dla przedszkolaka są kreatywne i różnorodne. Zawierają m.in. ćwiczenia grafomotoryczne, logiczne myślenie, zadania matematyczne, angielski czy kreatywne rysowanie. Ręka rysuje, główka pracuje.


Przybory do nauki pisania
Zapraszamy do zapoznania się z serią stylowych i ergonomicznych materiałów do nauki pisania.
Nauka pisania jest jednym z kluczowych aspektów rozwoju dziecka.
STABILO EASYoriginal, pierwsze ergonomiczne materiały dla leworęcznych i praworęcznych, zostało zaprojektowane specjalnie dla dzieci, aby pomóc im w nauce pisania.

Dla dzieci wczesnoszkolnych i szkolnych, wybierz ołówek oraz pióro kulkowe, który pomoże dziecku nauczyć się precyzyjnie pisać oraz pozwoli na płynność pisania.

Ołówek STABILO EASYergo 3.15 Niebieski


Pióro STABILO EASYoriginal, Różowy, Praworęczny


STABILO EASYoriginal przeznaczone dla dzieci powyżej szóstego roku życia, które stawiają pierwsze kroki w kierunku czytelnego pisania. Ergonomiczne, antypoślizgowe uchwyty zapobiegają zmęczeniu i bólu podczas pisania. Nauka pisania staje się czymś, co może cieszyć każde dziecko.

Kolorowanki do druku od Bazgroszyt:

ZOO

Wszystkie dzieci kochają wycieczki do Zoo! Teraz możesz razem z Kredziakami wybrać się do Zoo nie wychodząc z domu. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabiorą Was w świat edukacyjnej zabawy w krainie zwierząt.

Twoje dziecko pokocha gry online na Bazgroszyt.pl! Dlaczego? Kredziaki to zabawne, przyjazne zwierzaki, które zabiorą dzieci w edukacyjną przygodę z wyobraźnią. Rozwiną wiele niezbędnych umiejętności oraz wytrenują pamięć i koncentrację.

więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanki XXL, Bazgroszyt, Nauka pisania, ZOO AlfabetROŚLINY

Kredziaki zapraszają Was na łąkę, gdzie poznacie wiele ciekawych roślin, zabawicie się z Ryskiem w kolorowanie, narysujecie kwiatki i owady do pary, a także dowiecie się, kiedy zbiera się większość owoców, na przykład jabłka.

kolorowanki do druku rośliny na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, Jesień z KredziakamiGALAKTYKA

Poznaj Galaktykę Kredziaków! Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabiorą Was w kosmiczną podróż po ich planecie. Znajdziesz tu kolorowanki do wydrukowania.
Narysuj Ryska, który nosi kosmiczny kombinezon ochronny i może w nim bezpiecznie spacerować po obcej planecie.
Narysuj człowiek, który był na księżycu. Być może już niedługo będziemy mogli latać jeszcze dalej, a statki kosmiczne będą kursować jak autobusy?

kolorowanki do druku kosmos na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, KosmosZWIERZĘTA

Wszystkie dzieci kochają zwierzęta! Teraz możesz razem z Kredziakami poznać ich fascynujący świat. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabawią się z Wami w łączenie kropek, szukanie różnic i par w ulubionej przez dzieci krainie zwierząt.

Dlaczego Twoje dziecko polubi Gry online od Bazgroszyt? Kredziaki to zabawne, przyjazne zwierzaki, które zabiorą dzieci w edukacyjną przygodę z wyobraźnią. Rozwiną wiele potrzebnych umiejętności i wytrenują koncentrację.

kolorowanki do druku zwierzęta na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, Zwierzęce CiekawostkiKREDZIAKI

Chcesz rozwijać spostrzegawczość i koncentrację u Twojego dziecka? Rozpocznij z Kredziakami fascynującą edukacyjną przygodę. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabawią się z Wami w mycie zębów, liczenie, rzucanie i szukanie różnic.

Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zapraszają do zabawy, która uprzyjemni wolny czas każdego malucha. Grając w edukacyjne gry, dzieci rozwijają spostrzegawczość, pamięć i trenują logiczne myślenie oraz uczą się dobrych nawyków. W miarę rozwoju umiejętności, dziecko przechodzi do kolejnych, trudniejszych poziomów gier.

więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanki do druku  - Pakiet Kreatywne Rysowanie
Kolorowanki do druku pozwalają każdemu dziecku cieszyć się zabawą z Kredziakami. Poznaj Ryska, Kredzię oraz Kolorozaurusa. Zapraszamy wielbicieli dinozaurów, kucyków, miłośników piesków, odkrywców egzotycznych lądów i wiele innych ciekawych tematów. Starannie opracowane kolorowanki są ręcznie rysowane. Łączą naukę z zabawą, zapewniając pozytywne skojarzenia z poznawaniem nowych zjawisk. Bazgroszyt można wydrukować zawsze i wszędzie - 24/7, gdzie tylko maluchowi może grozić nuda :)

 
zobacz więcej: Kucyki kolorowanki

Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: ksiezniczki-kolorowanki do druku
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 
zobacz więcej: Laurki kolorowanki

Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do druku Owady
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do druku Dinozaury
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do druku Kuchnia
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 
 
zobacz więcej: kolorowanki do wydrukowania Alfabet
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: Szlaczki do druku

Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
  
zobacz więcej: Kolorowanki szlaczki łamigłówki
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do wydrukowania Historia
Kolorowankido wydrukowania Historia
 

więcej kolorowanek do drukutest gotowości szkolnejgrafomotorykaartykuły szkolnenauka pisania
znajdziesz na www.sklep.bazgroszyt.pl

Szybkie linki:
Serie - Sklep Bazgroszyt
Bazgrajka Bazgroszyt | Bazgroszyt do druku | Bazgroszyt Giga | Bazgroszyt XXL 
Kreatywne zestawy Kredki | Przybory do nauki pisania

Menu - Sklep Bazgroszyt
Przedszkolaki
Grafomotoryka Matematyka z wyobraźnią Logiczne myślenie 
Rysowanie Grube kontury Rysuj z Gwiazdami Pakiety
Testy Gotowości Szkolnej
Testy Testy wg kompetencji  Pakiety
Szkoła
Alfabet | Matematyka z wyobraźnią Logiczne myślenie Pakiety
Angielski
Alfabet Tematy Pakiety
Kreatywne Zestawy
Testy Gotowości Bazgrajki Bazgroszyt
Bazgroszyty | XXLBazgroszyty XXL z Kredkami
Giga Kolorowanki
Artykuły szkolne
Przybory do pisania
Przybory do nauki pisania | Ołówki | Wkłady
Rysowanie
Kredki Kredki akwarelowe Pastele olejowe Kredki woskowe
SALE

2015-06-13, Anna Sawa
Posted in

Bądzmy blisko
Informacje dodatkowe
Polityka ochrony prywatności


Radio Bajka
Projekt i realizacja Bazgroszyt.pl
Animagic. Magical EduTainment. Copyrights 2010-2014. All rights reserved