Bazgroszyt

Rodzinne malowanki

RODZINNE MALOWANKI

Przynajmniej raz dziennie nadeptuję w domu na jakąś kredkę. Świecową, ołówkową, dwustronną, wielokolorową. Do tego farbki, flamastry, mazaki. Moja córka Marysia rysuje na każdym kroku, na szczęście jest już na tyle duża (w marcu skończyła 5 lat), że swoje marzenia przenosi na papier, a nie na podłogi i ściany. Gdy jednak łapie inspirację, to maluje w locie. Przysiada na podłodze, na skrawku kanapy, najczęściej wygodnie przy swoim pierwszym biurku. Nadszedł już czas, gdy z pokoju dobiega tylko szmer przesuwanej po papierze kredki. Marysia bardzo wdzięcznie koncentruje się na swoich malowankach, a potem znienacka przybiega powiewając kartką, żeby pochwalić się swoim dziełem.

Uwielbiamy rodzinne kolorowanki. Niedawno przyłapałem żonę na wypełnianiu kolorami rysunku w jednej z książeczek naszej córki. „Piękne są, sam zobacz” – odpowiedziała tylko. Marysia stała obok i wpatrywała się w każdy precyzyjny ruch kredką spod ręki mamy. Kasia zmieniała kolory, dobierała je na wyczucie, wypełniała wielki pawi ogon. Marysia nie zgłaszała sprzeciwu, spoglądała z dumą i ciekawością. Kasia ma wielki talent do rysowania, ale do szuflady. Bardzo fajnie pokazuje Marysi jak łapać proporcje, jak komponować i rozmieszczać pomysł na kartce. Mnie najczęściej przypada w udziale malowanie konia. „Tato, narysuj mi konia, a ja go pokoloruję”. Staram się jak mogę, ale te moje kobyły raczej nie podbiłyby Dzikiego Zachodu. Nie są to rącze rumaki, przeważnie o niezgrabnych nogach i przyciężkich zadach, ale Marysi się podobają. Czasem tylko zaczynam swój rysunek i przekazuję Marysi do dokończenia. Lubimy te nasze domowe gry edukacyjne. Ostatnio Maria wyrobiła się i rysuje konie sama. Jej papierowa stajnia zapełnia się pięknymi konikami i jednorożcami o zwiewnych grzywach i tęczowej maści.

Bazgrokarta z Kalendarza Gwiazd 2015 - Marcin Rosłoń, dziennikarz sportowyMarysia przepada za malowaniem naszej rodzinki. Kasia mama jest królową w długiej pięknej sukni, Maria księżniczką, ogonem merda obok niej nasz piesek Tulcia, w oddali domek, nad nami słoneczko, obłoczki i tęcza. Klasyka. No i ja, zawsze w krótkich spodenkach, na sportowo, z kędziorkami na głowie. Czasami z piłką nożną koło nogi albo biegnący do niewidzialnej mety maratonu. Futbol i bieganie to moje pasje. Marysia to dostrzega i chce nas rysować nie tylko odrealnionych jako bohaterów bajek, ale także prawdziwych bohaterów Jej życia. Staramy się takimi dla Niej być.
 
Marcin Rosłoń, dziennikarz sportowy, Kingrunner.com

 


BAZGRAJKA
Zagraj w gry inspirowane pierwszą bajka do legalnego bazgrania - Bazgrajka, jedyna taka bajka.
Autorem pierwszej Bazgrajki jest Michał Rusinek, bajkopisarz, tłumacz i wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej.http://www.bazgroszyt.pl/bazgrajka.html


Kolorowanki do druku od Bazgroszyt:

ZOO

Wszystkie dzieci kochają wycieczki do Zoo! Teraz możesz razem z Kredziakami wybrać się do Zoo nie wychodząc z domu. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabiorą Was w świat edukacyjnej zabawy w krainie zwierząt.

Twoje dziecko pokocha gry online na Bazgroszyt.pl! Dlaczego? Kredziaki to zabawne, przyjazne zwierzaki, które zabiorą dzieci w edukacyjną przygodę z wyobraźnią. Rozwiną wiele niezbędnych umiejętności oraz wytrenują pamięć i koncentrację.

więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanki XXL, Bazgroszyt, Nauka pisania, ZOO AlfabetROŚLINY

Kredziaki zapraszają Was na łąkę, gdzie poznacie wiele ciekawych roślin, zabawicie się z Ryskiem w kolorowanie, narysujecie kwiatki i owady do pary, a także dowiecie się, kiedy zbiera się większość owoców, na przykład jabłka.

kolorowanki do druku rośliny na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, Jesień z KredziakamiGALAKTYKA

Poznaj Galaktykę Kredziaków! Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabiorą Was w kosmiczną podróż po ich planecie. Znajdziesz tu kolorowanki do wydrukowania.
Narysuj Ryska, który nosi kosmiczny kombinezon ochronny i może w nim bezpiecznie spacerować po obcej planecie.
Narysuj człowiek, który był na księżycu. Być może już niedługo będziemy mogli latać jeszcze dalej, a statki kosmiczne będą kursować jak autobusy?

kolorowanki do druku kosmos na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, KosmosZWIERZĘTA

Wszystkie dzieci kochają zwierzęta! Teraz możesz razem z Kredziakami poznać ich fascynujący świat. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabawią się z Wami w łączenie kropek, szukanie różnic i par w ulubionej przez dzieci krainie zwierząt.

Dlaczego Twoje dziecko polubi Gry online od Bazgroszyt? Kredziaki to zabawne, przyjazne zwierzaki, które zabiorą dzieci w edukacyjną przygodę z wyobraźnią. Rozwiną wiele potrzebnych umiejętności i wytrenują koncentrację.

kolorowanki do druku zwierzęta na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, Zwierzęce CiekawostkiKREDZIAKI

Chcesz rozwijać spostrzegawczość i koncentrację u Twojego dziecka? Rozpocznij z Kredziakami fascynującą edukacyjną przygodę. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabawią się z Wami w mycie zębów, liczenie, rzucanie i szukanie różnic.

Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zapraszają do zabawy, która uprzyjemni wolny czas każdego malucha. Grając w edukacyjne gry, dzieci rozwijają spostrzegawczość, pamięć i trenują logiczne myślenie oraz uczą się dobrych nawyków. W miarę rozwoju umiejętności, dziecko przechodzi do kolejnych, trudniejszych poziomów gier.

więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanki do druku  - Pakiet Kreatywne RysowanieKolorowanki do druku pozwalają każdemu dziecku cieszyć się zabawą z Kredziakami. Poznaj Ryska, Kredzię oraz Kolorozaurusa. Zapraszamy wielbicieli dinozaurów, kucyków, miłośników piesków, odkrywców egzotycznych lądów i wiele innych ciekawych tematów. Starannie opracowane kolorowanki są ręcznie rysowane. Łączą naukę z zabawą, zapewniając pozytywne skojarzenia z poznawaniem nowych zjawisk. Bazgroszyt można wydrukować zawsze i wszędzie - 24/7, gdzie tylko maluchowi może grozić nuda :)

 
zobacz więcej: Laurki kolorowanki

Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do druku Owady
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 
zobacz więcej: kolorowanki do druku Dinozaury
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do druku Kuchnia
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 
 
zobacz więcej: Kucyki kolorowanki

Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: ksiezniczki-kolorowanki do druku
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 
 
zobacz więcej: kolorowanki do wydrukowania Alfabet
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: Szlaczki do druku

Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
  
zobacz więcej: Kolorowanki szlaczki łamigłówki
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do wydrukowania Historia
Kolorowankido wydrukowania Historia
 

więcej kolorowanek do drukutest gotowości szkolnejgrafomotorykaartykuły szkolnenauka pisania
znajdziesz na www.sklep.bazgroszyt.pl

Więcej materiałów edukacyjnych dla dzieci znajdziesz:
Serie - Sklep Bazgroszyt
Bazgrajka Bazgroszyt | Bazgroszyt do druku | Bazgroszyt Giga | Bazgroszyt XXL 
Kreatywne zestawy Kredki | Przybory do nauki pisania

Menu - Sklep Bazgroszyt
Przedszkolaki
Grafomotoryka Matematyka z wyobraźnią Logiczne myślenie 
Rysowanie Grube kontury Rysuj z Gwiazdami Pakiety
Testy Gotowości Szkolnej
Testy Testy wg kompetencji  Pakiety
Szkoła
Alfabet | Matematyka z wyobraźnią Logiczne myślenie Pakiety
Angielski
Alfabet Tematy Pakiety
Kreatywne Zestawy
Testy Gotowości Bazgrajki Bazgroszyt
Bazgroszyty | XXLBazgroszyty XXL z Kredkami
Giga Kolorowanki
Artykuły szkolne
Przybory do pisania
Przybory do nauki pisania | Ołówki | Wkłady
Rysowanie
Kredki Kredki akwarelowe Pastele olejowe Kredki woskowe
SALE

2015-09-19, Marcin Rosłoń

Bądzmy blisko
Informacje dodatkowe
Polityka ochrony prywatności


Radio Bajka
Projekt i realizacja Bazgroszyt.pl
Animagic. Magical EduTainment. Copyrights 2010-2014. All rights reserved