Bazgroszyt

Dlaczego do przedszkola?

Dlaczego do przedszkola?

Nie ma wątpliwości co do tego, że przedszkole jest potrzebne każdemu dziecku jak rybie woda.
Zadaniem przedszkoli jest zapewnienie dzieciom właściwych warunków rozwoju fizycznego, umysłowego, emocjonalnego i społecznego, wyrównywanie ewentualnych braków i opóźnień w tym zakresie, przygotowanie dziecka do nauki w szkole oraz pomoc pracującym rodzicom w zapewnieniu dzieciom opieki wychowawcy. Tyle teoria.
Każde dziecko inaczej przyjmuje i przyswaja edukację przedszkolną. Każde dziecko czego innego od niej potrzebuje. Właśnie dlatego jest ona kluczowa dla wszechstronnego i harmonijnego rozwoju dziecka i nie należy jej w żadnym przypadku zaniedbywać.
Czas spędzony w przedszkolu jest twórczy, gdyż zajęcia zaplanowano tak, by stymulować rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka.
Wiek przedszkolny (3-6 lat) to okres wielkich oraz istotnych zmian rozwojowych w całym cyklu życia człowieka. Doświadczenia zdobyte w tym czasie są bardzo ważne, pozostawiają trwałe ślady w psychice, wyznaczają późniejsze postawy wobec siebie i innych a więc także wobec otaczającego świata.
Wiele międzynarodowych badań naukowych udowodniło, że im wcześniej rozpocznie się proces edukacyjny człowieka, tym łatwiej przystosowuje się on do późniejszego życia społecznego i lepiej sobie radzi z dalszymi etapami tego procesu.
W wieku przedszkolnym rozwój predyspozycji dziecka jest najintensywniejszy. Dotyczy to szczególnie działania dziecka w grupie, jego umiejętności komunikacyjnych oraz wyrażania emocji.
Upowszechnienie wychowania przedszkolnego. Ważne jest z uwagi na duże zróżnicowanie środowisk rodzinnych i lokalnych oraz na to, że w wielu rodzinach nie zapewnia się dzieciom korzystnych warunków rozwoju.

Zalety przedszkola:

Rozwija społecznie
Przedszkolna grupa stanowi społeczność, w której widać ludzkie charaktery, temperamenty czy zdolności. Grupa ma swoją dynamikę i zasady nią rządzące.
W tejże grupie poprzez wspólne zabawy oraz naśladownictwo dziecko uczy się pomagać innym, przeżywa pierwsze konflikty i pierwsze przyjaźnie. Uczy podporządkowywania się normom i nakazom.
Uczy się dzielić z innymi, czekać na swoją kolej, współpracować a także walczyć o swoje.
Naturalne relacje w grupie pozwalają doświadczyć a co za tym idzie zrozumieć, na czym polega współdziałanie. Dziecko nauczyć się może podziału pracy, wzajemnych ustępstw, cierpliwego czekania. Dziecko stopniowo uczy się więc jakie zachowania są akceptowane przez grupę, a jakie nie. Dowiaduje się bardzo dużo o grupie ale i o sobie. Bawiąc się spotyka nowych ludzi, zdobywa nowe doświadczenia. Czasem niestety dopiero w przedszkolu dziecko dowiaduje się, że nie wolno bić ani obrażać innych. Poznaje  jakie z tego mogą wyniknąć konsekwencje. Uczy się prosić o pomoc i za nią dziękować. Umie zastosować słowo „przepraszam”.

W przedszkolu dziecko poznaje często gry, zabawy i rzeczy, które w domu są dla niego niedostępne.

Uczy samodzielności
W domu rodzice często wyręczają dziecko w czynnościach życia codziennego. W przedszkolu na początku także oczywiście otrzyma pomoc, ale z czasem będzie musiało samo sobie radzić. Będzie ćwiczyć umiejętności i nabierać wprawy.

Rozwija ruchowo
W przedszkolu dziecko może mieć szansę, by w sposób społecznie akceptowalny rozładować swoją dziecięcą energię. Ma szansę uczestniczyć w zajęciach z rytmiki, gimnastyki, tańca, brać udział w zawodach sportowych. Bawiąc się z rówieśnikami pozna zasady zupełnie nowych gier.

• Przygotowanie do szkoły
 

Poznaj Kolorowanki od Bazgroszyt: 

GALAKTYKA

Poznaj Galaktykę Kredziaków! Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabiorą Was w kosmiczną podróż po ich planecie. Znajdziesz tu kolorowanki do wydrukowania.
Narysuj Ryska, który nosi kosmiczny kombinezon ochronny i może w nim bezpiecznie spacerować po obcej planecie.
Narysuj człowiek, który był na księżycu. Być może już niedługo będziemy mogli latać jeszcze dalej, a statki kosmiczne będą kursować jak autobusy?

kolorowanki do druku kosmos na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, KosmosZWIERZĘTA

Wszystkie dzieci kochają zwierzęta! Teraz możesz razem z Kredziakami poznać ich fascynujący świat. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabawią się z Wami w łączenie kropek, szukanie różnic i par w ulubionej przez dzieci krainie zwierząt.

Dlaczego Twoje dziecko polubi Gry online od Bazgroszyt? Kredziaki to zabawne, przyjazne zwierzaki, które zabiorą dzieci w edukacyjną przygodę z wyobraźnią. Rozwiną wiele potrzebnych umiejętności i wytrenują koncentrację.

kolorowanki do druku zwierzęta na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, Zwierzęce Ciekawostki
KREDZIAKI

Chcesz rozwijać spostrzegawczość i koncentrację u Twojego dziecka? Rozpocznij z Kredziakami fascynującą edukacyjną przygodę. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabawią się z Wami w mycie zębów, liczenie, rzucanie i szukanie różnic.

Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zapraszają do zabawy, która uprzyjemni wolny czas każdego malucha. Grając w edukacyjne gry, dzieci rozwijają spostrzegawczość, pamięć i trenują logiczne myślenie oraz uczą się dobrych nawyków. W miarę rozwoju umiejętności, dziecko przechodzi do kolejnych, trudniejszych poziomów gier.

więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanki do druku  - Pakiet Kreatywne Rysowanie


ZOO

Wszystkie dzieci kochają wycieczki do Zoo! Teraz możesz razem z Kredziakami wybrać się do Zoo nie wychodząc z domu. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabiorą Was w świat edukacyjnej zabawy w krainie zwierząt.

Twoje dziecko pokocha gry online na Bazgroszyt.pl! Dlaczego? Kredziaki to zabawne, przyjazne zwierzaki, które zabiorą dzieci w edukacyjną przygodę z wyobraźnią. Rozwiną wiele niezbędnych umiejętności oraz wytrenują pamięć i koncentrację.

więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanki XXL, Bazgroszyt, Nauka pisania, ZOO Alfabet
ROŚLINY

Kredziaki zapraszają Was na łąkę, gdzie poznacie wiele ciekawych roślin, zabawicie się z Ryskiem w kolorowanie, narysujecie kwiatki i owady do pary, a także dowiecie się, kiedy zbiera się większość owoców, na przykład jabłka.

kolorowanki do druku rośliny na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, Jesień z KredziakamiKolorowanki do druku pozwalają każdemu dziecku cieszyć się zabawą z Kredziakami. Poznaj Ryska, Kredzię oraz Kolorozaurusa. Zapraszamy wielbicieli dinozaurów, kucyków, miłośników piesków, odkrywców egzotycznych lądów i wiele innych ciekawych tematów. Starannie opracowane kolorowanki są ręcznie rysowane. Łączą naukę z zabawą, zapewniając pozytywne skojarzenia z poznawaniem nowych zjawisk. Bazgroszyt można wydrukować zawsze i wszędzie - 24/7, gdzie tylko maluchowi może grozić nuda :)

 
zobacz więcej: Laurki kolorowanki

Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do druku Owady
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 
zobacz więcej: kolorowanki do druku Dinozaury
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do druku Kuchnia
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 
 
zobacz więcej: Kucyki kolorowanki

Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: ksiezniczki-kolorowanki do druku
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 
 
zobacz więcej: kolorowanki do wydrukowania Alfabet
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: Szlaczki do druku

Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
  
zobacz więcej: Kolorowanki szlaczki łamigłówki
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do wydrukowania Historia
Kolorowankido wydrukowania Historia
 

więcej kolorowanek do drukutest gotowości szkolnejgrafomotorykaartykuły szkolnenauka pisania
znajdziesz na www.sklep.bazgroszyt.pl

Więcej materiałów edukacyjnych dla dzieci znajdziesz:
Serie - Sklep Bazgroszyt
Bazgrajka Bazgroszyt | Bazgroszyt do druku | Bazgroszyt Giga | Bazgroszyt XXL 
Kreatywne zestawy Kredki | Przybory do nauki pisania

Menu - Sklep Bazgroszyt
Przedszkolaki
Grafomotoryka Matematyka z wyobraźnią Logiczne myślenie 
Rysowanie Grube kontury Rysuj z Gwiazdami Pakiety
Testy Gotowości Szkolnej
Testy Testy wg kompetencji  Pakiety
Szkoła
Alfabet | Matematyka z wyobraźnią Logiczne myślenie Pakiety
Angielski
Alfabet Tematy Pakiety
Kreatywne Zestawy
Testy Gotowości Bazgrajki Bazgroszyt
Bazgroszyty | XXLBazgroszyty XXL z Kredkami
Giga Kolorowanki
Artykuły szkolne
Przybory do pisania
Przybory do nauki pisania | Ołówki | Wkłady
Rysowanie
Kredki Kredki akwarelowe Pastele olejowe Kredki woskowe
SALE

2015-07-30, Bazgroszyt
Posted in

Bądzmy blisko
Informacje dodatkowe
Polityka ochrony prywatności


Radio Bajka
Projekt i realizacja Bazgroszyt.pl
Animagic. Magical EduTainment. Copyrights 2010-2014. All rights reserved