FAQ - Najczęściej zadawane pytania

1. Co bada test?

zobacz
Zadania w Teście Gotowości sprawdzają najważniejsze umiejętności intelektualne, niezbędne do tego, by dziecko z sukcesem rozpoczęło edukację w szkole podstawowej. Należą do nich: porównywanie przedmiotów, analiza i synteza wzrokowa, dostrzeganie związków i prawidłowości, matematyzowanie, rozumowanie z uwzględnieniem następstwa zdarzeń, orientacja w przestrzeni oraz grafmotoryka. Rozwijanie tych umiejętności kształtuje gotowość dziecka do nauki czytania i pisania, rozumienia siebie i swojego otoczenia.

2. Jakie świadczenia otrzymuję w Pakiecie Premium?

zobacz
Kupując Pakiet Premium na 12 miesięcy otrzymujesz:
  • Test Gotowości Szkolnej, który sprawdzi, czy Twoje dziecko jest gotowe do szkoły
  • Ocenę Testu i dobór ćwiczeń
  • Ćwiczenia online dostępne w specjalnym Panelu Dziecka, z 7 kompetencji: porównywanie przedmiotów, analiza i synteza wzrokowa, dostrzeganie związków i prawidłowości, matematyzowanie, rozumowanie z uwzględnieniem następstwa zdarzeń, orientacja w przestrzeni oraz grafmotoryka
  • Informację o tym, jak Twoje dziecko wypada w teście na tle wszystkich innych dzieci robiących test
  • Testy z 7 kompetencji do wydruku
  • MEGA Pakiet – zestaw edukacyjnych kart z nauki pisania, matematyki i logicznego myślenia - w sumie 64 strony ćwiczeń do wydruku
  • Gry edukacyjne – dodatkowe gry edukacyjne dla dzieci rozwijające spostrzegawczość, pamięć, koncentrację i wiedzę o świecie

3. Czy test można wykonać na urządzeniach mobilnych?

zobacz
Tak, Test jest dostępny na urządzenia mobilne - tablety i smartfony oparte o system Android.
Pobierz Test z Google Play

4. Kto przygotowywał zadania testowe?

zobacz
Serwis powstał przy udziale pedagogów, nauczycieli i psychologów, którzy na co dzień mają do czynienia z dziećmi w przedszkolu i w pierwszych latach szkoły. W tworzeniu treści pomagali nam również psychologowie, którzy konsultują rodziców i doskonale znają problemy związane z gotowością szkolną dzieci. Następnie serwis był testowany przez rodziców dzieci 5-6 letnich i oczywiście same dzieci.

5. Jak długo trzeba korzystać z serwisu aby dziecko było przygotowane do szkoły?

zobacz
Każde dziecko jest inne i potrzebuje innej ilości czasu na wykonanie poszczególnych zadań. Ważne, by go nie zniechęcać, tylko motywować. Jeśli przy zrobieniu testu Twoje dziecko otrzyma maksymalną ilość punktów z każdej kompetencji oznacza to, że dobrze opanowało umiejętności, które pomogą mu śmiało wkroczyć w szkolne mury. Jednak nawet takie dzieci mogą trenować ćwiczenia, bo będzie to dla nich fajna, mądra zabawa. Pakiet miesięczny nastawiony jest jedynie na robienie testów i ćwiczeń. Pakiet Premium 12 miesięcy, wyposażony jest w wiele dodatkowych materiałów, które zapewnią dziecku rozwój i zabawę na wiele miesięcy.

6. Kiedy po opłaceniu abonametu mogę zacząć korzystać z serwisu?

zobacz
Od razu. Po opłaceniu abonamentu otrzymasz od nas mail z potwierdzeniem, że zaksięgowaliśmy Twoją wpłatę i że możesz już śmiało korzystać z serwisu Bazgroszyt.pl Gotowi do szkoły.

7. Jakie oprogramowanie jest potrzebne, by korzystać z serwisu?

zobacz
Aby korzystać z serwisu potrzebna jest nowoczesna przeglądarka internetowa, czyli w miarę aktualna, np. Internet Explorer 10+, Firefox 12+, Chrome 20+, Opera 11+. Gdy korzystamy z innej przeglądarki niż Google Chrome, konieczne jest także zainstalowanie aktualnej wtyczki Adobe Flash Player (pobrać ją można tutaj: get.adobe.com/pl/flashplayer/)

8. Co to znaczy, że test jest zgodny z Podstawą Programową?

zobacz
Test gotowości szkolnej dziecka sprawdza siedem kompetencji wyznaczanych przez Podstawę Programową dla Przedszkoli, która w polskim prawie oświatowym opisuje ramy kształcenia i rozwoju dziecka wymagane zanim dziecko pójdzie do szkoły. Jest to zestaw treści nauczania oraz umiejętności, które muszą być zawarte w programie nauczania dla dzieci w zerówce.

9. Dla jakich dzieci został przygotowany serwis?

zobacz
Serwis Bazgroszyt.pl Gotowi do szkoły został stworzony z myślą o dzieciach, które przygotowują się do rozpoczęcia nauki w szkole, a zatem dla dzieci w wieku 5-6 lat. Jako, że każde dziecko jest inne, z serwisu mogą korzystać oczywiście również 4-latki i 7-latki, dla których dobrą zabawą i ćwiczeniem będą nasze gry edukacyjne.