bazgroszyt.pl_cwiczy_motoryke_reki

Święta z Bazgroszytem!

Nadchodzące dni to okazja do wypoczynku i spędzania czasu z rodziną. Po gorączkowych przygotowaniach i zakupowych szaleństwach, w końcu będzie okazja pobyć razem. Jak wartościowo spożytkować te chwile? Co zrobić by zamiast obok siebie, spędzać czas razem, całą rodziną? Rodzicom małych dzieci proponujemy wspólną zabawę z Bazgroszytem. 

Osoby, które już znają te kreatywne kolorowanki, wiedzą, że dzieci niezwykle chętnie się nimi bawią i jest to doskonały sposób, by zająć je czymś, co do czego mamy pewność, że jest wartościowe i przyjazne. Zabawy z Kredziakami rozwijają wyobraźnie i ćwiczą grafomotorykę, a ich otwarty charakter inspiruje do szukania własnych rozwiązań. Tym razem jednak, namawiamy was byście sami zaangażowali się w zabawę. Korzystając z wolnego czasu, asystujmy dzieciom w wypełnianiu zadań. Nie zdążyłeś kupić kolorowanek przed Świętami – nie szkodzi, na stronie sklep.bazgroszyt.pl znajdziesz duży wybór Bazgroszytów do druku dostępnych od ręki.

bazgroszyt.pl_cwiczy_motoryke_reki
Gdy zgromadzicie już karty i przybory do kolorowania dawaj dziecku po jednej kolorowance, tak by zabawa angażowała wszystkich. To nie czas na zamykanie się w pokoju z kredkami. Ponadto, mając przed oczami jedno zadanie, dziecku łatwiej się skupić i doprowadzić je do końca. Gdy siedzicie razem w jednym pomieszczeniu, a maluszek koloruje, zwróć uwagę czy prawidłowo trzyma kredkę. Chwyt powinien być precyzyjny i pozwalać kontrolować nacisk na papier tak by mięśnie rączki nie męczyły się, a pokolorowane obszary były równomierne. Przypatrz się, jak dziecko prowadzi rękę po śladzie. Czy ruch przebiega gładko? Jeśli za bardzo odrywa rękę, pokaż mu jak to zrobić. Pamiętaj, że pozytywne wzmocnienia są skuteczniejsze niż krytyka. Bierz aktywny udział w zajęciu, porozmawiajcie o rysunku. Dziecko ćwiczy w ten sposób wyrażanie siebie słowami, a ty możesz zerknąć odrobinę w jego wewnętrzny świat. Dociekaj, co jeszcze można by dorysować, jak inaczej pokolorować, by skłonić dziecko do szukania innych rozwiązań. Teraz, gdy masz okazje dłużej przyjrzeć się postępom dziecka, nie szczędź pochwał. Wskazuj rozwiązania, które szczególnie Ci się podobają. Zabawy edukacyjne są wciągające, ale i angażujące, a zmęczony umysł mniej receptywny, więc pamiętaj o przerwach. Co dwie kolorowanki przerzućcie się na zabawy ruchowe. Pozwoli to rozłożyć energię, tak by skupić się, a nie wiercić, nad ćwiczeniami, jednocześnie odciążając umysł. Wprowadzając urozmaicenia unikamy też znużenia wynikającego z powtarzania czynności. Możecie np. skorzystać z piosenek zamieszczonych na portalu bazgroszyt.pl albo wysłać e-kartkę z Kredziakami i waszą podobizną.
Współcześnie trudno jest znaleźć tyle wspólnego wolnego czasu. Gdy nadarza się taka okazja wykorzystajmy go mądrze. Mając chwilę, w której i my możemy oderwać się od codziennych obowiązków, zaoferujmy dziecku coś wartościowego. Czas spędzony razem wpłynie pozytywnie na rozwój dziecka i naszą wieź rodzinną.