Pomogliśmy wielu przedszkolakom w przygotowaniu do szkoły.
Już 11545 dzieci sprawdziło swoje umiejętności.

Twoje dziecko da
sobie radę w szkole!
Zgodny z Podstawą
Programową
Zobacz wideo
Badania pokazują, że dzieci o bardzo dobrej gotowości szkolnej maja 95% szansy na pełne powodzenie w szkole!
Test został opracowany przez nauczycieli szkolnych zgodnie z Podstawą Programową, na wzór testów stosowanych przy rekrutacji dzieci

Zacznij wspaniałą przygodę, która pomoże Twojemu dziecku dobrze przygotować się do szkoły. Jeśli Twoje dziecko wkrótce rozpoczyna naukę, pomóż mu opanować ważne umiejętności:

PORÓWNYWANIE PRZEDMIOTÓW

Zadania w tej sekcji polegają na znalezieniu szczegółów różniących rysunki, dzięki czemu dowiadujemy się, czy dziecko potrafi uważnie patrzeć. Ćwiczenia z tego zakresu kształtują gotowość dziecka do nauki czytania i pisania.

 ANALIZA I SYNTEZA WZROKOWA

Dowiedz się, czy Twoje dziecko potrafi uważnie patrzeć, aby rozpoznać i zapamiętać to, co jest przedstawione na obrazkach. Ćwiczenia z tego zakresu kształtują gotowość dziecka do nauki czytania i pisania.

DOSTRZEGANIE ZWIĄZKÓW I PRAWIDŁOWOŚCI

Czy Twoje dziecko grupuje obiekty w sensowny sposób i potrafi sformułować uogólnienia typu: to do tego pasuje, te obiekty są podobne, a te są inne? Rozwijanie tej umiejętności u dzieci jest kluczowe dla poznania i rozumienia siebie i swojego otoczenia.

MATEMATYZOWANIE

Twoje dziecko będzie liczyć obiekty i rozróżniać błędne liczenie od poprawnego, porównywać liczebność dwóch zbiorów, a także posługiwać się liczebnikami porządkowymi. Zadania tego typu wspomagają rozwój intelektualny dzieci i są wstępem do edukacji matematycznej.

ROZUMOWANIE Z UWZGLĘDNIENIEM NASTĘPSTWA ZDARZEŃ

Sprawdź, jak dobrze Twoje dziecko łączy przyczynę ze skutkiem i próbuje przewidywać, co się może zdarzyć. Zadania w tej sekcji wspierają dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.

ORIENTACJA W PRZESTRZENI

Czy dziecko rozróżnia stronę lewą i prawą, określa kierunki i ustala położenie obiektów w stosunku do własnej osoby, a także w odniesieniu do innych obiektów? Orientacja w przestrzeni jest ważna dla ogólnego rozwoju intelektualnego dzieci, a szczególnie dla nauki matematyki.

GRAFOMOTORYKA

Zadania grafomotoryczne sprawdzają w jakim stopniu dziecko dysponuje sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo-ruchową potrzebną do rysowania, wycinania i nauki pisania. Ćwiczenia z tego zakresu kształtują gotowość dziecka do nauki czytania. i pisania.

Doświadczenie pokazuje, że dzieci,
które trenują umiejętności potrzebne do rozpoczęcia nauki w szkole:

  • lepiej się uczą
  • łatwiej i szybciej przyswajają materiał szkolny
  • są bardziej twórcze w rozwiązywaniu problemów
  • mają większe zaufanie do swoich możliwości

Dzieci o bardzo dobrej gotowości szkolnej mają 95% szans na pełne powodzenie w szkole

3

powody, dla których warto razem z nami przygotować dziecko do szkoły:

  • dowiesz się, które umiejętności wymagają poprawy
  • rozwiniesz 7 umiejętności potrzebnych dzieciom u progu szkoły
  • zapewnisz dziecku wspaniałą zabawę

Jak to działa?

Krok 1:

Twoje dziecko robi test

Krok 2:

Otrzymasz raport dotyczący 7 kluczowych umiejętności potrzebnych przedszkolakowi do rozpoczęcia nauki w szkole

Krok 3:

Twoje dziecko ćwiczy umiejętności, które wymagają dalszego treningu. Razem z nami przygotowuje się do szkoły.

Sprawdź, co mówią rodzice, którzy skorzystali z pomocy Bazgroszyt.pl Gotowi do szkoły...

Niech rekomendacją będą dla Was słowa Krzysia o poranku: „Mamusiu, czy mogę dziś porobić te zadania, co wczoraj, na komputerze?” Przede wszystkim brawa za grafikę!

Małgorzata Matysek Małgorzata Matysek blog Slowemlukrowane.blogspot.com

Strona jest bardzo intuicyjna, nawigacja łatwa i przyjazna - i dla rodzica, i dla dziecka, atrakcyjny mix zdjęć i rysunków.

Małgorzata Sieczkowska Małgorzata Sieczkowska mama Zuzi

Praktyka czyni mistrza! Dzięki ćwiczeniom, dzieci będą mogły usprawnić swoje umiejętności zanim pójdą do szkoły lub je rozwijać w pierwszych miesiącach szkoły.

Małgorzata Kaptur Małgorzata Kaptur blog porady-mamy.pl

Pokochałyśmy tę stronę i formę zabawy, chętnie będziemy korzystać dalej, a i innym rodzicom polecam zamiast włączać bezmyślne gry, poświęćmy parę groszy dla dobra dziecka.

Paulina Całkos Paulina Całkos blogerka

Prywatnie pracuję w przedszkolu i w poprzedniej grupie 6-cio latków miałam problem z kilkoma uczniami, którzy nie do końca dawali sobie radę z nauką i zadaniami. To by mi się wtedy bardzo przydało ;) Polecam każdej mamie, której dziecko idzie od września do szkoły - jeżeli nie chcesz martwić się po nocach czy da sobie radę - sprawdź to już teraz, i wyłap niedociągnięcia ! Im wcześniej - tym lepiej.

Patrycja Kupna Patrycja Kupna urwiskowo.com.pl

Bez dwóch zdań – polecam! Serwis przejrzysty, wszystko zrozumiałe. Dziecko wykonując ćwiczenia – wie co ma wykonać, gdyż lektor, mówi bardzo ładnie i wyraźnie. Jestem pod wrażeniem opracowania ćwiczeń i testów. Dziecko pokochało ten serwis – a ja mam pewność, że mój syn nie traci czasu przed monitorem – tylko wzbogaca swoją wiedzę i poszerza swoje umiejętności. Bez zastanowienia wykonaj krok, - który pomoże Twojemu dziecku! Bazgroszyt.pl – to jest TO o czym mówię!

Dominika

Test Gotowości Szkolnej to niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu rodzic sprawdzi, które z umiejętności, niezbędnych w szkole, wymagają pracy. Taka wiedza pomoże dobrze przygotować dziecko do pierwszego dzwonka.

Ewa Świerżewska Ewa Świerżewska redaktor naczelna portalu Egodziecka.pl

Adaś uwielbia zagadki i quizy. Dlatego tak chętnie rozwiązywał zadania Gotowi do szkoły. Wyszło z czym ma problemy, ale również wiemy jak je szybko i w ciekawy sposób rozwiązać. Świetne sprawdzenie umiejętności Naszego dziecka z danej dziedziny.

Ilona Popławska Ilona Popławska blog kreatywnymokiem.blogspot.com

Nauka przez zabawę? Tak! A przy tym szczegółowy raport dla rodzica. Nic dodać nic ująć. Tylko Bazgroszyt tak potrafi.

Ania Ania blog Mamoholiczka.pl

Testy i ćwiczenia zostały opracowane przez nauczycieli szkolnych, w oparciu o testy stosowane przez psychologów przy rekrutacji uczniów do pierwszej klasy. Test jest zgodny z wymaganiami Podstawy Programowej.