Bazgroszyt

Bardzo dobre Maniery

Bazgroszyt.pl i znani ilustratorzy wspierają Bardzo Dobre Maniery

 

Bardzo Dobre Maniery, akcja PCK mająca na celu walkę z niedożywieniem wśród polskich dzieci, zyskała kolejnych ambasadorów. Inicjatywę wsparli popularni ilustratorzy i rysownicy, tworząc unikalną serię podkładek - kolorowanek ze skrzyżowanymi sztućcami. Trzy wzory kolorowanek do druku przygotowane przez Magdę Esterę Łapińską będą dostępne wyłącznie na platformie Bazgroszyt.pl

Tomek Leśniak, Przemek Truściński, Rafał Szczepaniak, Andrzej Wieteszka, Piotr Zawałło, Magda Estera Łapińska i Zuzanna Szczukowska swoimi pracami chcą zachęcić kolejne osoby do upowszechniania i wspierania Bardzo Dobrych Manier. Podkładki autorstwa między innymi Tomka Leśniaka autora serii komiksów z Jeżem Jerzym czy Przemka Trusta Truścińskiego pojawią się w restauracjach z kącikami dziecięcymi, a trzy wzory kolorowanek przygotowane przez Magdę Esterę Łapińską będą dostępne wyłącznie na platformie Bazgroszyt.pl

Bohaterami podkładek przygotowanych przez rysowniczkę są trzy skorupiaki: krab, homar i krewetka ułożone ze sztućców i serwetek. Obok zachęty do poznania projektu realizowanego przez Polski Czerwony Krzyż, zwierzaki przybliżają fakty o życiu skorupiaków: Gdzie żyją homary? Ile gatunków krabów można spotkać w Morzu Bałtyckim?

Dodatkowo ilustratorka Bazgroszyt.pl – Joanna Młynarczyk – przygotowała dwie specjalne kolorowanki do druku o tematyce kulinarnej z Kredziakami.

Akcja PCK rozwija się bardzo dynamicznie, uczestniczy w niej już blisko 40 restauracji. Bardzo Dobre Maniery obecne są w 18 miejscowościach w całej Polsce i do tej pory pozwoliły sfinansować kilka tysięcy ciepłych posiłków.

Bardzo Dobre Maniery to inicjatywa mająca na celu walkę z niedożywieniem wśród dzieci – ich liczbę szacuje się na 700 tys.*. Akcja opiera się o zasady restauracyjnego savoir vivre’u. Ułożenie sztućców w krzyż przypominający znak PCK po skończonym posiłku, w lokalach, które przyłączyły się do Bardzo Dobrych Manier, to sygnał, że za pośrednictwem restauracji chcemy przekazać symboliczne 5 zł. Środki trafiają do PCK, a stamtąd między innymi do wybranych stołówek szkolnych i świetlic. Klient restauracji otrzymuje do podpisu deklarację-cegiełkę, a wraz z nią pewność, że wpłata zostanie w całości przeznaczona na odpowiedni cel.

kolorowanka do druku dla dzieci - podkładka

kolorowanka do druku - podkładka

Więcej o projekcie na http://bdbmaniery.pck.org.pl/, https://www.facebook.com/bdbmaniery?fref=ts

* Źródło danych: raport Głównego Urzędu Statystycznego „Ubóstwo w Polsce w 2012 roku”
 

2015-08-03, Anna Sawa
Posted in

Bądzmy blisko
Informacje dodatkowe
Polityka ochrony prywatności


Radio Bajka
Projekt i realizacja Bazgroszyt.pl
Animagic. Magical EduTainment. Copyrights 2010-2014. All rights reserved