Bazgroszyt

Emocje dzieci

Emocje są ważnym składnikiem ludzkiego życia.


Można powiedzieć, że jak przyprawy podnoszą jego smak. Dzięki nim przechowujemy w pamięci różne wrażenia, wspomnienia, wzruszenia. Dzięki nim nawiązujemy relacje z innymi. Dzięki nim możemy z kimś współodczuwać, rozumieć czyjąś sytuację i potrzeby. Emocje mogą być jednak destrukcyjne, jeśli pozwolimy im nadmiernie wybujać lub nie nauczymy dziecka ich rozpoznawać,  opanowywać i mądrze rozładowywać. Rodzice, którzy chcą „oszczędzić” swoim pociechom smutków, stosują często różne sposoby odwracania uwagi od  negatywnych emocji  lub rozmaite nagrody pocieszenia. Niestety w ten sposób pozbawiają dzieci komunikacji z własnymi emocjami i niezwykle ważnego „hartowania”, co czyni je bezbronnymi w sytuacji zetknięcia się z trudnościami życia, a tych z całą pewnością  nie będzie brakowało. 

    Ostatnio wiele się mówi o inteligencji emocjonalnej, czyli  umiejętności „wczuwania” się w  sytuację i reagowania w najlepszy możliwy sposób. Dzieci wychowywane „bezstresowo” nie maja szansy jej rozwinąć, ponieważ działanie całej rodziny skierowane jest na odbiór potrzeb dziecka, ono natomiast podąża za swoimi impulsami, nawet przez moment nie zastanawiając się nad tym, że inni ludzie też mają jakieś potrzeby i prawa. Trudno się spodziewać, że takie dziecko, gdy dorośnie, nagle zacznie wsłuchiwać się się w innych, będzie umiało wczuć się w ich emocje i właściwie je odczytać. 

    Myśląc o przyszłości swojego dziecka powinniśmy dbać o jego rozwój emocjonalny. Uczyć je rozpoznawać emocje własne i innych. Opanowywać wybujałe emocje i konstruktywnie je rozładowywać. Mogą nam w tym pomóc kolorowanki „emocjonalnego” Bazgroszytu, na których dziecko poznaje radości i rozterki bohaterów, może próbować wczuć  się w ich sytuację,  nazwać emocje jakie im towarzyszą, a następnie je narysować. W takim przypadku, poza funkcją edukacyjną, dzięki „przelewaniu” emocji na papier, rysunek może pełnić też ważną funkcję terapeutyczną. Pomaga „zwizualizować” wewnętrzny stan, uświadomić go sobie i zmniejszyć napięcie. Taki rysunkowy sposób podejścia do emocji jest dobrym sposobem na ich rozładowanie.

Zobacz Bazgroszytowe kolorowanki do druku Emocje


Bazgroszyt do Druku „Kreatywne rysowanie. Emocje Ryska” to zestaw 32 kart pogłębiające wiedzę o emocjach z pomocą Kredzi i Kolorozaurusa. Mimika twarzy bez tajemnic. Ćwiczenia pokazują różne emocje i sytuacje, które je wywołują, aby lepiej poznać siebie i móc reagować na otoczenie. Zadbaj o emocjonalne IQ Twojego dziecka.
 

Kolorowanki do druku od Bazgroszyt:

ZOO

Wszystkie dzieci kochają wycieczki do Zoo! Teraz możesz razem z Kredziakami wybrać się do Zoo nie wychodząc z domu. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabiorą Was w świat edukacyjnej zabawy w krainie zwierząt.

Twoje dziecko pokocha gry online na Bazgroszyt.pl! Dlaczego? Kredziaki to zabawne, przyjazne zwierzaki, które zabiorą dzieci w edukacyjną przygodę z wyobraźnią. Rozwiną wiele niezbędnych umiejętności oraz wytrenują pamięć i koncentrację.

więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanki XXL, Bazgroszyt, Nauka pisania, ZOO AlfabetROŚLINY

Kredziaki zapraszają Was na łąkę, gdzie poznacie wiele ciekawych roślin, zabawicie się z Ryskiem w kolorowanie, narysujecie kwiatki i owady do pary, a także dowiecie się, kiedy zbiera się większość owoców, na przykład jabłka.

kolorowanki do druku rośliny na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, Jesień z KredziakamiGALAKTYKA

Poznaj Galaktykę Kredziaków! Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabiorą Was w kosmiczną podróż po ich planecie. Znajdziesz tu kolorowanki do wydrukowania.
Narysuj Ryska, który nosi kosmiczny kombinezon ochronny i może w nim bezpiecznie spacerować po obcej planecie.
Narysuj człowiek, który był na księżycu. Być może już niedługo będziemy mogli latać jeszcze dalej, a statki kosmiczne będą kursować jak autobusy?

kolorowanki do druku kosmos na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, KosmosZWIERZĘTA

Wszystkie dzieci kochają zwierzęta! Teraz możesz razem z Kredziakami poznać ich fascynujący świat. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabawią się z Wami w łączenie kropek, szukanie różnic i par w ulubionej przez dzieci krainie zwierząt.

Dlaczego Twoje dziecko polubi Gry online od Bazgroszyt? Kredziaki to zabawne, przyjazne zwierzaki, które zabiorą dzieci w edukacyjną przygodę z wyobraźnią. Rozwiną wiele potrzebnych umiejętności i wytrenują koncentrację.

kolorowanki do druku zwierzęta na bazgroszyt.pl
więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanka - Bazgroszyt, Zwierzęce CiekawostkiKREDZIAKI

Chcesz rozwijać spostrzegawczość i koncentrację u Twojego dziecka? Rozpocznij z Kredziakami fascynującą edukacyjną przygodę. Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zabawią się z Wami w mycie zębów, liczenie, rzucanie i szukanie różnic.

Rysek, Kredzia i Kolorozaurus zapraszają do zabawy, która uprzyjemni wolny czas każdego malucha. Grając w edukacyjne gry, dzieci rozwijają spostrzegawczość, pamięć i trenują logiczne myślenie oraz uczą się dobrych nawyków. W miarę rozwoju umiejętności, dziecko przechodzi do kolejnych, trudniejszych poziomów gier.

więcej kolorowanek do druku znajdzisz Kolorowanki do druku  - Pakiet Kreatywne Rysowanie
Kolorowanki do druku pozwalają każdemu dziecku cieszyć się zabawą z Kredziakami. Poznaj Ryska, Kredzię oraz Kolorozaurusa. Zapraszamy wielbicieli dinozaurów, kucyków, miłośników piesków, odkrywców egzotycznych lądów i wiele innych ciekawych tematów. Starannie opracowane kolorowanki są ręcznie rysowane. Łączą naukę z zabawą, zapewniając pozytywne skojarzenia z poznawaniem nowych zjawisk. Bazgroszyt można wydrukować zawsze i wszędzie - 24/7, gdzie tylko maluchowi może grozić nuda :)

 
zobacz więcej: kolorowanki do wydrukowania Alfabet
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: Szlaczki do druku

Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
  
zobacz więcej: Kolorowanki szlaczki łamigłówki
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do wydrukowania Historia
Kolorowankido wydrukowania Historia
 
zobacz więcej: Laurki kolorowanki

Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do druku Owady
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 
zobacz więcej: kolorowanki do druku Dinozaury
Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: kolorowanki do druku Kuchnia
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 
 
zobacz więcej: Kucyki kolorowanki

Kolorowanki - Dinozaury Bazgroszyt.pl
zobacz więcej: ksiezniczki-kolorowanki do druku
Kolorowanki Kuchnia Bazgroszyt.pl
 

więcej kolorowanek do drukutest gotowości szkolnejgrafomotorykaartykuły szkolnenauka pisania
znajdziesz na www.sklep.bazgroszyt.pl

Szybkie linki:
Serie - Sklep Bazgroszyt
Bazgrajka Bazgroszyt | Bazgroszyt do druku | Bazgroszyt Giga | Bazgroszyt XXL 
Kreatywne zestawy Kredki | Przybory do nauki pisania

Menu - Sklep Bazgroszyt
Przedszkolaki
Grafomotoryka Matematyka z wyobraźnią Logiczne myślenie 
Rysowanie Grube kontury Rysuj z Gwiazdami Pakiety
Testy Gotowości Szkolnej
Testy Testy wg kompetencji  Pakiety
Szkoła
Alfabet | Matematyka z wyobraźnią Logiczne myślenie Pakiety
Angielski
Alfabet Tematy Pakiety
Kreatywne Zestawy
Testy Gotowości Bazgrajki Bazgroszyt
Bazgroszyty | XXLBazgroszyty XXL z Kredkami
Giga Kolorowanki
Artykuły szkolne
Przybory do pisania
Przybory do nauki pisania | Ołówki | Wkłady
Rysowanie
Kredki Kredki akwarelowe Pastele olejowe Kredki woskowe
SALE

 

2015-07-22, Bazgroszyt

Bądzmy blisko
Informacje dodatkowe
Polityka ochrony prywatności


Radio Bajka
Projekt i realizacja Bazgroszyt.pl
Animagic. Magical EduTainment. Copyrights 2010-2014. All rights reserved