Szukasz twórczej zabawy rozwijającej wyobraźnię Twojego dziecka? Kolorowanki do drukowania na Bazgroszyt.pl to  strzał  w dziesiątkę!

Na Bazgroszyt.pl znajdziesz wiele kreatywnych zadań i ćwiczeń z rysowania, które wykraczają poza tradycyjne kolorowanki. Otwarta forma kolorowanek pozwoli Twojemu dziecku zadecydować, co znajdzie się na rysunku i jakich użyć kolorów.

Wszystkie kolorowanki do druku dają rodzicom szansę do zajrzenia do wewnętrznego świata ich dzieci, ponieważ odwołują się do dziecięcej wiedzy i umiejętności. Motywują najmłodszych do poszukiwania coraz to nowych rozwiązań.

Bawiąc się z kolorowankami na Bazgroszyt.pl rodzice mają pewność, że ich dzieci spędzają bezpiecznie czas oraz łączą edukację z zabawą!


Kolorowanki dla dzieci na Bazgroszyt.pl wspierają naturalne metody uczenia się dzieci:

  • kolorowanki w naturalny sposób dopasowują się stopniem trudności do poziomu wiedzy i umiejętności dziecka. To ono decyduje, co znajdzie się na rysunku,
  • wszystkie kolorowanki do wydruku ćwiczą motorykę rączek najmłodszych oraz koordynację wzrokowo-słuchową, dzięki czemu stanowią doskonałe wsparcie w nauce pisania literek,
  • twórcze kolorowanki można wypełniać wielokrotnie, za każdym razem inaczej, pytania otwarte zawarte na kartach stymulują myślenie,
  • kolorowanki dla dzieci są tak zróżnicowane tematycznie, że każdy maluch uczy się wielu nowych rzeczy o świecie.

Kolorowanki dla dzieci

Albert Einstein mawiał, że wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza. Rozwój wyobraźni jest ściśle związany z rozwojem myślenia dziecka. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bawiło się i jednocześnie uczyło, wybierz kreatywne kolorowanki.

Rysowanie w nich to doskonały sposób na ciekawe spędzenie czasu. Dzieci mają naturalną skłonność do bazgrania, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy muszą przez dłuższy czas być bez ruchu, np. czekając na obiad. Dlatego zaproponuj im taki rodzaj zadań, które będą pobudzały je do myślenia, angażowały emocjonalnie (pomogą w tym sympatyczni Kredko-bohaterowie) i wykraczały poza typowe kolorowanie.

Rysowanie ma być najpierw pretekstem do zastanawiania się nad tym, co wiem i myślę na dany temat, a dalej sposobem porządkowania,

czy nawet konstruowania wiedzy o otoczeniu. Wynika to z faktu, iż dziecko zawsze przedstawia na swoim rysunku to, co wie o świecie.

W otwartych kolorowankach znajdują się pytania, które mają sytmulować dziecko do myślenia, np. co to mogło być? Jak myślisz, co zrobi Rysek? itp. Dzięki temu maluch zdobywa nową wiedzę i ćwiczy swoją kreatywność.

Lepiej też przyswaja sobie informacje i je zapamiętuje, ponieważ kolorowaniu towarzyszą emocje. Co więcej, jeśli nasza pociecha zobaczy, że zadajemy pytania o to, co narysowała i wykazujemy zainteresowanie jej twórczością w kolorowankach, poczuje się zauważona i doceniona. To podniesie jej poczucie własnej wartości i ułatwi przyszłe sukcesy w szkole.

Jak twórczo spędzić czas z dzieckiem podczas rysowania w kolorowankach? Tworzenie ma duży wpływ na rozwój każdego człowieka. To dzięki kreatywności możemy lepiej wyobrażać sobie nasze życie i działania, a także poradzić z wieloma sytuacjami, które wymagają od nas myślenia poza schematem. Te umiejętności warto ćwiczyć w sobie już od dzieciństwa, bowiem zaprocentują w przyszłości. Jest na to wi...

TA STRONA UŻYWA COOKIES. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zapoznaj się z polityką prywatności.