nr 1Pierwszy w Polsce Test Gotowości Szkolnej online! Wykonano już 8860 testów

Jeśli Twoje dziecko wkrótce rozpoczyna szkołę, pomóż mu opanować ważne umiejętności:

PORÓWNYWANIE PRZEDMIOTÓW

Zadania w tej sekcji polegają na znalezieniu szczegółów różniących rysunki, dzięki czemu dowiadujemy się, czy dziecko potrafi uważnie patrzeć. Ćwiczenia z tego zakresu kształtują gotowość dziecka do nauki czytania i pisania.

 ANALIZA I SYNTEZA WZROKOWA

Dowiedz się, czy Twoje dziecko potrafi uważnie patrzeć, aby rozpoznać i zapamiętać to, co jest przedstawione na obrazkach. Ćwiczenia z tego zakresu kształtują gotowość dziecka do nauki czytania i pisania.

DOSTRZEGANIE ZWIĄZKÓW I PRAWIDŁOWOŚCI

Czy Twoje dziecko grupuje obiekty w sensowny sposób i potrafi sformułować uogólnienia typu: to do tego pasuje, te obiekty są podobne, a te są inne? Rozwijanie tej umiejętności u dzieci jest kluczowe dla poznania i rozumienia siebie i swojego otoczenia.

MATEMATYZOWANIE

Twoje dziecko będzie liczyć obiekty i rozróżniać błędne liczenie od poprawnego, porównywać liczebność dwóch zbiorów, a także posługiwać się liczebnikami porządkowymi. Zadania tego typu wspomagają rozwój intelektualny dzieci i są wstępem do edukacji matematycznej.

ROZUMOWANIE Z UWZGLĘDNIENIEM NASTĘPSTWA ZDARZEŃ

Sprawdź, jak dobrze Twoje dziecko łączy przyczynę ze skutkiem i próbuje przewidywać, co się może zdarzyć. Zadania w tej sekcji wspierają dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia.

ORIENTACJA W PRZESTRZENI

Czy dziecko rozróżnia stronę lewą i prawą, określa kierunki i ustala położenie obiektów w stosunku do własnej osoby, a także w odniesieniu do innych obiektów? Orientacja w przestrzeni jest ważna dla ogólnego rozwoju intelektualnego dzieci, a szczególnie dla nauki matematyki.

GRAFOMOTORYKA

Zadania grafomotoryczne sprawdzają w jakim stopniu dziecko dysponuje sprawnością rąk oraz koordynacją wzrokowo-ruchową potrzebną do rysowania, wycinania i nauki pisania. Ćwiczenia z tego zakresu kształtują gotowość dziecka do nauki czytania. i pisania.

Doświadczenie pokazuje, że dzieci,
które trenują umiejętności potrzebne do rozpoczęcia nauki w szkole:

  • lepiej się uczą
  • łatwiej i szybciej przyswajają materiał szkolny
  • są bardziej twórcze w rozwiązywaniu problemów
  • mają większe zaufanie do swoich możliwości

Dzieci o bardzo dobrej gotowości szkolnej mają 95% szans na pełne powodzenie w szkole

3

powody, dla których warto zrobić test:

  • dowiesz się, które umiejętności wymagają poprawy
  • rozwiniesz 7 umiejętności potrzebnych dzieciom u progu szkoły
  • zapewnisz dziecku wspaniałą zabawę

Jak to działa?

Krok 1:

Twoje dziecko robi test

Krok 2:

Otrzymujesz raport z 7 kluczowych umiejętności

Krok 3:

Twoje dziecko ćwiczy umiejętności, które wymagają dalszego treningu

Sprawdź, co mówią rodzice, którzy skorzystali z pomocy Bazgroszyt.pl Gotowi do szkoły...

Niech rekomendacją będą dla Was słowa Krzysia o poranku: „Mamusiu, czy mogę dziś porobić te zadania, co wczoraj, na komputerze?” Przede wszystkim brawa za grafikę!

Małgorzata Matysek Małgorzata Matysek blog Slowemlukrowane.blogspot.com

Strona jest bardzo intuicyjna, nawigacja łatwa i przyjazna - i dla rodzica, i dla dziecka, atrakcyjny mix zdjęć i rysunków.

Małgorzata Sieczkowska Małgorzata Sieczkowska mama Zuzi

Praktyka czyni mistrza! Dzięki ćwiczeniom, dzieci będą mogły usprawnić swoje umiejętności zanim pójdą do szkoły lub je rozwijać w pierwszych miesiącach szkoły.

Małgorzata Kaptur Małgorzata Kaptur blog porady-mamy.pl

Pokochałyśmy tę stronę i formę zabawy, chętnie będziemy korzystać dalej, a i innym rodzicom polecam zamiast włączać bezmyślne gry, poświęćmy parę groszy dla dobra dziecka.

Paulina Całkos Paulina Całkos blogerka

Prywatnie pracuję w przedszkolu i w poprzedniej grupie 6-cio latków miałam problem z kilkoma uczniami, którzy nie do końca dawali sobie radę z nauką i zadaniami. To by mi się wtedy bardzo przydało ;) Polecam każdej mamie, której dziecko idzie od września do szkoły - jeżeli nie chcesz martwić się po nocach czy da sobie radę - sprawdź to już teraz, i wyłap niedociągnięcia ! Im wcześniej - tym lepiej.

Patrycja Kupna Patrycja Kupna urwiskowo.com.pl

Bez dwóch zdań – polecam! Serwis przejrzysty, wszystko zrozumiałe. Dziecko wykonując ćwiczenia – wie co ma wykonać, gdyż lektor, mówi bardzo ładnie i wyraźnie. Jestem pod wrażeniem opracowania ćwiczeń i testów. Dziecko pokochało ten serwis – a ja mam pewność, że mój syn nie traci czasu przed monitorem – tylko wzbogaca swoją wiedzę i poszerza swoje umiejętności. Bez zastanowienia wykonaj krok, - który pomoże Twojemu dziecku! Bazgroszyt.pl – to jest TO o czym mówię!

Dominika

Test Gotowości Szkolnej to niezwykle przydatne narzędzie, dzięki któremu rodzic sprawdzi, które z umiejętności, niezbędnych w szkole, wymagają pracy. Taka wiedza pomoże dobrze przygotować dziecko do pierwszego dzwonka.

Ewa Świerżewska Ewa Świerżewska redaktor naczelna portalu Egodziecka.pl

Adaś uwielbia zagadki i quizy. Dlatego tak chętnie rozwiązywał zadania Gotowi do szkoły. Wyszło z czym ma problemy, ale również wiemy jak je szybko i w ciekawy sposób rozwiązać. Świetne sprawdzenie umiejętności Naszego dziecka z danej dziedziny.

Ilona Popławska Ilona Popławska blog kreatywnymokiem.blogspot.com

Nauka przez zabawę? Tak! A przy tym szczegółowy raport dla rodzica. Nic dodać nic ująć. Tylko Bazgroszyt tak potrafi.

Ania Ania blog Mamoholiczka.pl

Testy i ćwiczenia zostały opracowane przez nauczycieli szkolnych, w oparciu o testy stosowane przez psychologów przy rekrutacji uczniów do pierwszej klasy. Test jest zgodny z wymaganiami Podstawy Programowej.