Bazgroszyt

Co tu jest narysowane? - rysunek a rozwój umysłowy dziecka

Dziecko zaczyna rysować w okolicy drugiego roku życia.  Pierwsze bazgroty  składają się z dużych zygzaków, które są efektem wahadłowych ruchów całego ramienia. Później pojawiają się kształty drobniejsze, spirale i zawijasy odpowiadające rytmicznym ruchom w stawie nadgarstkowym. Z czasem  linie zaczynają tworzyć zamknięte, nieregularne figury.
2015-04-29

Kolorowanki od Bazgroszyt.pl

Kolorowanki do druku to także wygoda dla rodzica. Wystarczy pobrać tematyczną, edukacyjną kolorowankę i wydrukować ją tyle razy, ile potrzeba. A dziecko ćwiczy i trenuje do woli. A jak wiemy, to właśnie praktyka czyni mistrza.
2015-08-24

Kolorowanki Bazgroszyt

Odkryjcie prawdziwą pasję uroczego Ryska i jego perypetie w Świecie Kolorowanek! To właśnie na dużych, czarno-białych kartach na naszego bohatera czekają niesamowite historie.
2015-05-04

Kreatywne kolorowanki do druku dla dzieci

Zastanawiasz się, co zrobić, aby Twoje dziecko z łatwością samodzielnie rozwiązywało zadania i różne problemy? Chcesz by było pełne wiary we własne możliwości?

Zadbaj o rozwój wyobraźni! To nauczy dziecko poszukiwania wielu rozwiązań, pobudzi do odkrywania związków między różnymi rzeczami i zdarzeniami oraz sprawi, że będzie chętniej i łatwiej się uczyło.

2015-04-30

7 wskazówek jak najlepiej wykorzystać Bazgrokarty

  1. Dawaj dziecku po jednej karcie. Mając przed oczami  tylko jedno zadanie będzie mu łatwiej skupić się i doprowadzić je do końca.
  2. Zwróć uwagę na to, czy dziecko w prawidłowy sposób trzyma kredkę ( rys.) Prawidłowy chwyt ułatwia precyzyjne operowanie narzędziem i pozwala kontrolować nacisk na kartkę, dzięki czemu mięśnie ręki nie męczą się nadmiernie, a w karcie nie powstają dziury...
2015-04-29

Bądzmy blisko
Informacje dodatkowe
Polityka ochrony prywatności


Radio Bajka
Projekt i realizacja Bazgroszyt.pl
Animagic. Magical EduTainment. Copyrights 2010-2014. All rights reserved